Home / SGK / SGK SSK İŞVEREN BORÇ DURUMU SORGULAMA

SGK SSK İŞVEREN BORÇ DURUMU SORGULAMA

SGK-logoSGK SSK İşveren Borç Durumu

SGK işveren borç durumu hakkında bilgi almak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kapısını çalmak ve sıra beklemek zorunda kalmadan online olarak sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. SSK işveren borç sorgulama yapabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından her işyerine özel olarak verilen barkod numarası kullanılmaktadır. Kurum tarafından işverenlere özel olarak verilen bu barkod numarası sayesinde SGK işveren borç durumu sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. İşverenlerin çalışanlarına ait primler ile ilgili ve diğer hususlarda ki borç sorgulamalarını yapabilecekleri bu online uygulama ile istenilen bilgilere kısa süre içerisinde erişim sağlanabilmektedir.

SGK SSK İşveren Borç Sorgulama

SGK işveren borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat ederek barkod numarası alınması gerekmektedir. Kurumdan alınan bu barkod numarası sayesinde SSK işveren borç durumu sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmekte ve e – borcu yoktur belgesi alınabilmektedir. Sigortalı çalışanların olduğu kadar işverenlerin de hayatına kolaylıklar katan ve ihtiyaç duyulan bilgilere hızlı ve kısa süre içerisinde erişilmesini sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu SGK işveren borç durumu sorgulama uygulaması ile de işverenlere büyük kolaylıklar sağlamayı amaçlamaktadır.

İŞVEREN BORÇ DURUMU SORGULAMA iÇİN TIKLAYINIZ!

About Aykut Otu

5 comments

 1. sska bocum varmı öğrene bilirmiyim

 2. sgk dan borc sorgulama kağında barkot nasıl alınır

 3. Merhaba,

  Şirketimiz çalışanlarının SGK primlerini internetten SGK’nın sayfasından yapabiliyor muyuz? Yapabiliyorsak nasıl?
  YKB ve TEB ile çalışıyoruz. Bu bankalardan internet vasıtasıyla yapabilir SGK prim borç ödemelerimizi? YKBnin sayfasından denedim ama 26 haneli işyeri sicil no soruyor. Bunun ne olduğunu bilimiyorum.
  Yardımlarınız içn şimdiden teşekkürler

 4. hikmetsemercioğlu

  işveren borcsorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ 9 = onsekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>