ŞİFRESİZ SİGORTA SORGULAMA

ŞİFRESİZ SİGORTA SORGULAMA
4 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 51.624 kez okundu.

sigorta sorgulamaSigorta Sorgulama

İnternetin hızla yaygınlaşması ve hayatın her alanına girmeye başlaması ile birlikte pek çok iş ve işlem online olarak gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Devlet kurumlarının da gelişen teknolojiye ve internete ayak uydurması ile birlikte birçok kolaylık da hayatımıza girmiş oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu interneti etkin bir şekilde hizmete sunan kurumlar arasında gelmektedir. Online olarak hem sigortalının hem de işverenin bilgi edinmesini ve gerekli sorgulamalar yapabilmesine imkân tanıyan uygulamaları hayata geçirmiştir. Bu uygulamalardan birisi de Sigorta sorgulama uygulamasıdır. Sigorta sorgulama hem ssk sigorta sorgulama hem de bağkur sigorta sorgulama uygulamaları olarak online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kurumun internet sitesi aracılığı ile şifresiz olarak gerçekleştirilebilen sigorta sorgulama işlemleri aynı zamanda e – devlet portalı üzerinden de yapılabilmektedir.

Hizmet Sorgulama

Sigorta sorgulama ve hizmet sorgulama yapabilmek için kurumun internet sitesinde ki bilgileri nüfus cüzdanında yer alan bilgilere göre doldurmak gereklidir. Sorgulama işlemleri bu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız e – devlet portalında daha geniş sorgulama işlemlerine yer verilmektedir. E – devlet üzerinden sigorta sorgulama, hizmet dökümü yapabilmek için TC Kimlik Numarası ile PTT şubelerinden alınan e – devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. TC Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online olarak sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

E – DEVLET SİGORTA SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

 

Etiketler:

ŞİFRESİZ SİGORTA SORGULAMA Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. abdulbaki diyor ki:

    sigortamın kaçgün olduğunu nasıl şifresiz öğrene bilirim ?

    1. Aykut Otu diyor ki:

      Yukarı daki linkten kolayca öğrenebilrisiniz.

Sayfa başına git
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.
Önceki yazıyı okuyun:
ssk logo
Şifresiz SSK Primi Sorgulama | SGK Sorgulama

SSK SORGULAMA Sosyal Sigortalar Kurumu’na ait iş ve işlemlerin pek çoğu artık online olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Kurumun kendisini yenileyerek...

Kapat