Home / Sorgulama İşlemleri / ŞİFRESİZ SSK PRİM SORGULAMA

ŞİFRESİZ SSK PRİM SORGULAMA

ssk logoSSK Prim Sorgulama İşlemi

SSK Prim sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online olarak hizmete sunmuş olduğu uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde ilgili kişiler kimlik bilgilerini kullanan ya da e – devlet şifresi ile SSK Prim sorgulama işlemi yapabilmektedir. Bugüne kadar kaç gün süre ile prim ödemesinin gerçekleştirildiği konularında detaylı bilgiler yer almaktadır. Hizmet sorgulaması yapabilmek için sosyal Güvenlik Kurumu uygulamasında kişinin nüfus cüzdanı bilgileri yeterli olmaktadır. Kişinin T.C. Kimlik Numarası, kayıtlı olunan il ve doğum tarihi gibi bilgilerin ilgili alanlara girilmesi sonucunda SSK prim sorgulama yapılabilmektedir. Şifresiz SSK prim sorgulama işlemi için kimlik bilgileri yeterli olmaktadır.

E – Devlet SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulama işlemleri ayrıca e – devlet uygulamaları aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. E – devlet SSK prim sorgulama işlemi için e – devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E – devlet şifresi de herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınabilmektedir. E – devlet SSK prim sorgulama ile ödenmiş olan prim gün sayısı öğrenilebilmektedir. Ayrıntılı bilgilerin yer aldığı uygulamada çalışılmış olunan işyerlerinin ne kadar süre ile prim ödediği, toplam prim gün sayısı gibi bilgilere erişilebilmektedir.

ŞİFRESİZ SSK PRİM SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

E – DEVLET SSK PRİM SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

About Aykut Otu

9 comments

  1. linke bilgilerimi yazıyorum çıkmıyor ne yapmalıyım?

  2. toplam ödenmiş sigorta günümü ögrenmek istiyorum.saygılar

  3. Merhaba ben sigorta baslangicimo ogrenmek istiyorum

  4. pirim gün sayısı

  5. pirim gün sayısı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 5 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>