Home / Sorgulama İşlemleri / ŞİFRESİZ SSK SİGORTA SORGULAMA

ŞİFRESİZ SSK SİGORTA SORGULAMA

SGK-logo

SSK SİGORTA SORGULAMA

SSK sigorta sorgulama olarak da adlandırılan SGK hizmet sorgulama işlemleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesi aracılığı ile yapılabileceği gibi e – devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. SSK sigorta sorgulama hangi işveren tarafından ne kadar süre ile prim ödemesinin gerçekleştiği hakkında bilgi vermektedir. SGK hizmet dökümü sayesinde kaç prim günü ödeme yapıldığı, ödeme yapılmayan ayları ve ne kadar prim ödendiğini öğrenilebilmektedir. Tüm bu işlemler şifresiz olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulamaları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bunun için sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Giriş işlemleri sırasında T.C. Kimlik Numarası, nüfus il, cilt numarası ve doğum yılı alanlarının Nüfus Cüzdanında yer alan bilgiler doğrultusunda eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Sayfada bulunan güvenlik kodunun da girilmesinin ardından sorgula düğmesine basılarak SSK sigorta sorgulama, SGK hizmet dökümü alanlarına ulaşılabilmektedir.

SSK SİGORTA SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

E – DEVLET ÜZERİNDEN SSK SİGORTA SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

About Aykut Otu

348 comments

 1. ben 1983 yilinda kirsehirde ise basladim su an benim ssk sicil no olmasina ragmen neden bana ait dökümanlar gözükmüyor her yil kontrol ediyordum bu yil da ettim bulamiyorum yardimci olursaniz menmun olurum saygilarimla 1967 dogumluyum

 2. ailemin sosyal sigortası yok.ben de öğrenciyim şuan. sgk ya başvuruda bulunsam sigorta yaptırabilir miyim ?

  • kısaca
   1-eğer 18 yaşından küçükseniz sağlık sigortanız devlet tarafından karşılanır. Ama 18 yaşından büyükseniz bulunduğunuz ilçede sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında gelir testi yaptırıp çıkan sağlık sigortası primini ödemek suretiyle sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.
   2-bu bahsettiklerim sadece sağlık sigortası içindi. eğer sigortalı olarak bir işte çalışırsanız veya (EK-5) tarım sigortasından prim öderseniz (aylık 273 TL) hem sağlıktan faydalanır, hem rapor parası alır, hem emekli aylığı alır, hem iş göremezlik geliri alır; kısaca neredeyse tüm haklardan faydalanırsınız.

 3. kaç gün pirimim var

 4. merhabalar,

  yaklaşık 4 yıldır çalıştığım firmamdan 4 ay önce istifa ettim. şu anda çalışmıyorum. yanlış hatırlamıyorsam 6 ay boyunca sigortam devlet tarafından yatıyordu. ayrıca babam da emekli, ben şimdi onun üzerinden mi sigortalıyım yoksa kendi üzerime sigortam var mıdır?

 5. ben 17.03.2014 tarihinde özel bir şirektte işe başladım.Bugun hizmet bilgisinden günsayıma baktığımda 15 çıktı.sigortam yarımmı yatıyor?ayrıca hastanelerden faydalanmam için gün sayısının 30mu yazması gerekiyor?

  • kısaca,
   1- evet işveren sizi 15 gün bildirmiş, diğer 15 gün eksik gündür.
   2- sağlıktan yararlanmak için geriye doğru 1 yılda en az 30 gün ödenmiş prim olması gerekir. yani evet işvereninizin 30 gün bildirmesi gerekirdi.
   3- işveren sizi 15 gün eksik bildirse bile kalan 15 günün sağlık primini, yaptıracağınız gelir testi sonucu çıkan primi ödeyerek sağlıktan yararlanabilirsiniz. siz bu boş gözüken 15 gün için gelir testiyle prim ödemeseniz bile size sistem üzerinden prim borcu çıkar. yani 01.04.2014 ten itibaren sağlıktan her türlü yararlanabilmeniz lazım.

 6. 17.03.2014 ten beri yaklaşık 1buçuk aydır özel bir şirkette çalışıyorum. bugün baktığımda Hizmet bilgimde gün sayısı 15 gösteriyor.sigortam yarım mı yatıyor acaba?ayrıca hastaneye sgkdan giriş yapabilmem için o gün sayısının 30mu olması gerekiyor?

 7. ben üiversite ogrencısıyım fakat bu aıle sıgortasında aylık 32 tl ye sıgorta cıkmıs bız bunu ıkı sene sonra ogrendık ve bu borcu maddı durumdan dolayı oduyemedik ben şimdi ögrenci oldugum için sigortalı oluyor muyum aılemde sıgorta yok

  • kısaca;
   1- öğrenci olduğunuz için sigortanız olacak diye birşey yok. 18 yaşından küçükseniz zaten otomatikmen sağlıktan faydalanabilirsiniz.
   2- eğer ana babanızın sgk dan sigortası yoksa siz onların üzerinden sağlıktan yararlanamazsınız.
   3- yapacağınız şey hemen gelir testi yaptırıp çıkan primi ödemek suretiyle sağlıktan yararlanmaktır. zaten gelir testi yaptırdığınızda eskiye dönük borcunuz da yeni çıkan tutara göre güncellenir. gelir testinde eğer aile içi ortalama geliriniz, 357 tl nin altında olursa hem borcunuz silinir, hem priminizi devlet öder.

 8. sigortam başlamışmı

 9. Merhaba ben 1 ay önce ücretli öğretmenliğe başladım. Bugün hastaneye gittiğimde sigortamin olmadığını söylediler. Ise başladığım için eşimin üstünden düşmüştüm fakat kendi sigortamdan da yararlanamıyorum. çalıştığım sigortanın 30 günlük primi doldurması gerekiyormuş 1 ayda ancak 9 günüm dolmuş benim sigortadan yararlanabilmek için 3 ayı doldurmam gerekiyor ozaman.3 ay sonra zaten dönem bitiyor sigortam düşüyor. Benim devam eden tedavilerim var ben ne yapacam yardımcı olun lütfen. Teşekkürler…

  • ayda 9 gün çalıştıktan sonra kalan günleriniz boş kalıyor. sağlıktan yararlanmaya devam etmek için bu boş günlerin primini de ödemelisiniz. bunun için bağlı olduğunuz kaymakamlık bünyesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği var, burada tekrar gelir testine başvurup artık geliriniz neyse size bir prim çıkaracaklar. ailenin tüm gelirini ailedeki birey sayısına bölerler. tutar 42 liradan düşük çıkarsa bunu devlet otomatik öder, yüksek çıkarsa bunun 22 günlük tutarını bizzat bankaya her ay ödeyerek sağlıktan faydalanabilirsiniz. yani kalan 21 günün sağlık primini de ödeyerek faydalanırsınız. yok ödemezseniz bu denmeyen günler 60 günü aştığı anda sağlıktan faydalanma kesilir.

 10. 1998-2006 yıllarında asgari ücretten göstermişler maaşım 3500 idi mahkemeyi kazandım ne ceza alırlar

  • 1. (aradaki 2500 tl nin %34,5’i)850 tl x 96 ay(8 yıl) = 81.000 tl (kabaca)
   2. (8 yıllık)96 ay x asgari ücretin yarısı=48.000 tl (defter geçersizliği için)
   3. (8 yıllık)96 ay x asgari ücretin yarısı=48.000 tl (ücret bordrosu yetersizliği için)
   YANİ TOPLAMDA KABACA = 81.000+48.000+48.000=177.000 TL… şimdi ne hissediyorsunuz?

   • pardon düzeltmeliyim. geçersizlik cezaları defter ibraz etmeme cezalarını geçemez. defter ibraz etmeme cezası ise aylık asgari ücretin 12 katı tutarındadır(506 sayılı kanun) yani 81.000 tl prim borcunun yanında 12.000 tl kadar da idari para cezası çıkar, toplamda 93.000 tl kadar. işveren 15 gün içinde SGK’ya başvurabilir, SGK’dan red yerse bu sefer 30 gün içinde yetkili idare mahkemesine başvurabilir.

    • özür dileyerek son kez düzelteyim :( bütün idari para cezaları zamanaşamına uğruyor. çünkü ilgili tarihlerde idari para cezaları için geçerli zamanaşımı süresi 5 yıldır, idari para cezaları 2012 yılında zamanaşımına uğramıştır. diğer yandan sgk nın prim alacağı için zamanaşımı 10 yıldır ve bu 10 yıl mahkeme kararının kesinleşme tarihinden itibaren başlar. sizin durumunuzda da sanırım mahkeme kararı 2014 civarında olduğundan zamanaşımı yaklaşık 2024 te dolar. 1998-2006 arası prim yaklaşık 81.000 tl civarındadır. buna tahmini dörtte bir oranında gecikme zammı ve gecikme faizi eklenirse rahat 100.000 tl yi aşar. sizin de bildirilen prim tutarınız artacağı için emekli maaşınızda da bayağı bir miktar artış olacaktır. işveren 15 gün içinde SGK’ya başvurabilir, SGK’dan red yerse bu sefer 30 gün içinde yetkili idare mahkemesine başvurabilir. mahkeme kararı olduğu için işverenin bu işten yırtması zor..

 11. İyi günler, ben ailemin üzerinden sigortalı olup olmadığımı nereden öğrenebilirim acaba ?

  • https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm adresine tıklayıp bilgilerinizi girin, PROVİZYON SORGULAMA bölümüne girin orada Yararlandığınız kişinin TC Kimlik No su var. provizyonunuz yoksa ailenizin üzerinden faydalanmıyorsunuzdur. normalde 18 yaşına kadar, lisedeyseniz 20, yükseköğretimdeyseniz 25 yaşına kadar, bayan iseniz evlenene kadar ve hem erkek hem bayan sigortalı çalışana kadar aileniz üzerinden sağlıktan faydalanmaya devam edersiniz.

 12. ben cıraklık egitime kaydolacagım sigorta numaramı ögrenmem gerek nasıl ögrene bilirim

 13. kaç günüm olduğuna bakmak istediğimde ekranda erorr 500 yazıyor

 14. ssk nekadr yatmış 600 gunum ne zaman dolcak ssk yatıyormu ebnim

 15. ssk nekadar yatmış cevap alabilirmiyim 600 gunum ne zaman dılcak ssk yatıyormu

 16. ssk devam etmektemidir

 17. akardesım rapor parsına bakıcam kımlıgımdekı cılt numarama yanlıs dıyor kabul etmıyor ne olucak

 18. yeni evlendim eşimi kendi aile hekimime geçirmek için ne yapmam gerekiyor.

 19. Ben 28 mart 2013 de ise girdim 110 gunde daha onceden sigirtam vardi simdi normalde 360 gunu geckin sigortam olmasi lazim ama 350 gun göster iyor neden acaba

 20. mehtap anadol en son nezaman ve nerde sigortalı oldu kaç günlük sigortası var

 21. ssk prım gunlerımı ogrenmek ıstıyorum

 22. abdülvahit soyırgaz

  sigortam kesildimi.

 23. sigortamı öğrenmek isitiyorum

 24. siğortam düzenli olarak yatıyor mu kaç iş günüm olmuş

 25. ssk sigorta primim kaç gündür

 26. Uzun süredir sizden cevap bekliyorum. Yardımcı olur musunuz? Şimdi işim olmadığı için kendi adıma sigortam yok. Hastaneye gitsem babamın sigortası üzerinden muayene olabilir miyim ??

  • elmas hanım, kız çocukları 1.10.2008 den önce doğmuşlarsa ömür boyu ailelerinden faydalanabilirler, 1.10.2008 den sonra doğmuşlarsa evlenene kadar veya sigortalı bir işte çalışana kadar ailelerinden faydalanırlar. işe girip işten çıktıktan sonra tekrar ana babalarından faydalanmak için kuruma başvurmalısınız. SGK İl veya Merkez(ilçelerde) müdürlüğündeki “genel sağlık sigortası servisi” ne gidip sözlü beyanla babanızın üzerinden faydalanmak istediğinizi bildirmelisiniz. yoksa sağlıktan faydalanamazsınız. sgk sağlık hizmetini vereceği zaman kişinin talebini arar ama sağlık hizmetini keseceği zaman sorgu sual olmadan keser.

 27. MERHABALAR, SİGORTAMIZ BAŞLADIKTAN KAÇ GÜN SONRA,YARARLANABİLİYORUZ ACABA..

 28. Bu yazin Türkiyede iki hafta calistim ama e sifrem yok alamadim nasil ögrenebilirimki ssk ta isleme girmismidir.
  saygilarimla

 29. Merhabalar ya ben hic bir yerden sgk li degilim ve bana diyorlar ki bircunuz var sgk ya nasil oluyor bu.yardim ederseniz sevinirim tesekkurler.

 30. sigorta girisim.
  ciraklik egitimden dolayi 1992 ben kac yasinda emekli olacam

 31. ramazan özdemir

  en son çalıştığım firma 11 aylık sigortamı yatırmamış ne olur bana yardımcı olun ne yapmam gerek dava acmak istedim benden 450 lira dosya masrafı istediler çaresizim ne olur bana bir yol gösterin

 32. kaç gunluk sigortam var onu oğrenmek istiyorum

 33. 1984 sigorta başlangıcım ama buradaki sorgulamalarda onu göremiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  • Bir yanlışlık varsa SGK’ya başvurmanız gerekmektedir İbrahim Bey, orada görünene biz müdahalede bulunamayız.

 34. ssk durumum nedir

 35. ssk gun sayimi istiyorum

 36. merhaba ben işten istifa ettim. İşe girerken babam kendi üzerinden çıkarttırmıştı. Şimdi tekrar babamın sigortasından yararlanmak için ne yapılması gerekli ??

  • Elmas Hanım eğer 25 yaşını geçtiyseniz babanızın üzerinden yararlanamazsınız. Gelir testi yaptırmanız gerekir.

   • Kızlar için evlenene kadar değil miydi o sistem ?? Temmuz ayında 25 yaşını doldurdum. işten de Ağustos sonunda ayrıldım. SGK ya mı gitmek gerekiyor?

    • Elmas Hanım 2008’den sonra ilk kez aileniz üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başladıysanız 25 yaş şartı bulunmaktadır. Ancak 2008’den önce de sağlık hizmetlerinden yararlanmışsanız söylediğiniz gibi evlenene kadar yararlanabiliyorsunuz.

     • tamam o zaman benimki evlenene kadar da şimdi ben ne yapmalıyım ? hastaneye gitsem muayene olabilir miyim ? yoksa bişeyler yapılcak mı ? yani sgk ya falan gitmem gerekiyor mu yoksa benim sigortam kesildiği için babamınkinden otomatik olarak yararlanıyor muyum ?

 37. il secimi yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

 38. Ne zaman emekli olabilirim primim 6250

 39. Mrb yeni ise girdim sirket sigortami iskur uzerinden yapmak istiyor iskura kaydolup sistemden girmis gibi olucam sanirim. Bu yontemin sirkete faydası var sigorta bedelinin yuzde 20 civarini devlet karsiliyormus ve 30 ay suruyormus istihdam yaratiyorlar super bi stateji ama sormak istedigim bu sekilde sigortali gozukmem benim her hangi bi zararim veya faydama mi normal sigortalilar gibi mi olucam .tesekurler

  • https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm adresindeki hizmet bilgisine girerek ne kadar prim yattığını, kaç gün bildirildiğini, işverenin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. çalışmalarınız hizmet dökümünde görünsün yeter, primi kimin yatırdığı çok önemli değil. bu arada priminizin tüm sigorta kollarından yatması lehinizedir( kısa vadesi sigorta:%2 , uzun vadeli sigorta:%20 , genel sağlık sigortası: %12,5 toplam %34,5)

 40. İl seçiniz kışmı çıkmıyor birisi bana yardım ede bilirmi

 41. Iyi gunler benim 2008 yilindan 2 gun 2013 yılından ise 120 gun sigortam var en son 2013 yılının 4. Ayinda yatirildi . Yeni ise girdim sigortamin baslamasi icin 6 ay gibi beklemem gereken bir yasa varmi yoksa hemen sigortam baslarmi

  • Böyle bir uygulamadan haberimiz yok Can Bey. Ancak böyle bir durum olduğunu da pek zannetmiyoruz, sigorta başlangıcınız yapılmazsa bu yasadışı bir durumdur. Yapılması gerekir.

 42. ben yeni işe başladım ama ssk lı olup olmadığıma başlangıcımın nerden bakıldığınını nerden öğrenebilirm yardımcı olursanız sevinirim..????

 43. EMEKLİ OLMAMA NE KADAR VAR

 44. sigortam ödeniyormu

 45. sıgortalımıyım

 46. babamın üstünden sigortalı görünüp görünmediğimi ögrenebilirmiyim..sağlık hizmetleri için.

  • Lise ve dengi okulda okuyorsanız 20, yüksek öğrenimde okuyorsanız 25 yaşına kadar anne-babanızın sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz.

 47. cemalettin çekişken

  12. 04 2013 tarihinde sigortalı işe girdim sigortamın devam ettiğini öğrenmek istiyorum

 48. Sigortam yatıyorum ??

 49. linkin adının versen

 50. sigortam devam ediyormu onu oğrenmek istiyorum

 51. sigorta günümü hesaplmak istiyorum

 52. kaç gün sigortam var

 53. sigortam başla mış mı başla mamış mı yatı yo mu yat mı yo mu

 54. İyi günler;
  Ben bir üniversite öğrencisi olarak babamın sigortasından faydalanıyordum fakat bu yaz, stajımın ikinci haftası sırasında doktora gittiğimde bana babamın sigortasından yararlanamayacağımı,çünkü kendi sigortamın olduğu söylendi.Fakat o sigortanın kullanılabilmesi için de bir ayı doldurmam gerekiyormuş,benim stajım 20 gün sürdü ve bitti;dolayısıyla ondan da yararlanamadım.Şu anda acaba hastaneye gitsem aynı sorunla karşılaşır mıyım;yoksa babamın sigortasını kullanmaya devam mı ederim?
  Teşekkürler…

  • Bu konu hakkında SGK Müdürlüğünüze başvuru yaparsanız daha ayrıntılı bilgilendirme yapacaklardır.

  • sigorta girişiniz yapılarak çalışmışsanız, sgk nın sistemi sizi otomatik olarak babanızın üzerinden almıştır. çalışmanız bittiyse tekrar babanızın üzerinden faydalanabilmeniz için sgk il veya ilçelerdeki merkez müdürlüğüne gidip beyan ile babanızdan faydalanmak istediğinizi söyleyin. yoksa sistem size otomatik olarak aylık 126 tl genel sağlık sigortası prim borcu çıkarır. gecikmeyin

 55. sıgorta gunune bakacam

 56. aykut bey ben otelde calışıyorum 950 tl maaş alıyorum kaza yaptım ve iki ay rapor aldım 2 ay için alacam para ne kadar ögrenebilirmiyim

 57. 1966 doğumluyum belediyeye bağlı asfalt şantiyesinde petrol türevi ve tozlu ortamda çalışmaktayım . fiili hizmet zamından faydalanabilirmiyim ? sigorta başlangıcım 15/10/1986 faydanalındıgı takdirde ne zaman emekli olabilirim bilgilendirmenize şimdiden teşekkürler .

  • 5510 sayılı kanunda;
   -kurşun ve arsenik işleri,
   -cam fabrika ve atölyeleri,
   -cıva işleri
   -çimento fabrikaları,
   -kok fabrikaları(kömür filan),
   -aliminyum fabrikaları,
   -demir çelik fabrikaları,
   -döküm fabrikalrı,
   -asit ve radyoaktif işleri,
   -yeraltı ve sualtı işleri,
   -asker, polis, MİTçiler
   -itfaiye, gazeteci,RTÜK ve TBMM çalışanları
   fiili hizmet süresinden faydalanırlar, görüldüğü üzere asfalt işleri kanunda yok, olsaydı, her 360 güne ortalama 90 gün eklenecekti ve erken emekli olacaktınız. bedeniniz çok yıpranmışsa raporla sakatlık indirimi alırsanız belki..

 58. merhaba,14/09/1962doğumluyum.29/09/1986yılndabağkurlu olarak işe başladım.2551gün pirim ödedim.18/01/2012tarihinde ssklı olarak işe başladım.3600günden ne zaman emekli olabilirim.teşekkürler

  • bildiğiniz üzere öncelikle ssk dan emekli olmanız için son 3,5 yıl ssk lı çalışmalısınız, yani yaklaşık 16 ay daha çalıştıktan sonra 3,5 yılı tamamlıyorsunuz. ama 3600 den emekli olmak için 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 prim ödem gün sayısını 24.05.2011 Tarihlerinden sonra yerine getiren bayanlar 58 Yaşında emekli olur. 52 yaşındasınız. 16 ay ssk lı çalıştıktan sonra yaklaşık 4,5 sene yaşı beklersiniz. yaşi beklerken gelir testi yapıp çıkan sağlık sigortası primini her ay düzenli ödeyerek veya çocuklarınızdan birinin üzerinden faydalanıp sağlaıktan faydalanmaya devam edebilirsiniz. ilk sigorta girişinden sonra doğum yapmışsanız doğum borçlanmasıyla (her çocuk için 2 yıl) emekliliğini öne çekersiniz

 59. Ticaret Lisesi mezunuyum. 2 sınıfta sigorta girişimiz yapıldı.Emeklilik hesaplanırken bu tarihmi baz alınıyor, yoksa işe başladığımız tarihmi? Şimdiden teşekkür ederim.(Benim şu an prim ödemem tamamlandı. Yaş bekliyorum)

 60. sigortaya geçiş tarihim

 61. bağkurdan sigortaya geçş tarihimi öğrenmek stiyorum

  • https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm adresine girip hizmet bilginize bakın orada vardır. orada göremezseniz daha ayrıntılı görmek için bağlı olduğunuz il veya ilçelerdeki merkez müdürlüğüne “sigortalı tescil ve hizmet servisi” ne gidip çıktı alın

 62. 1997 yılında cumhuriyet ünversitesi hastanesi göğüs hastalıkları servisinde sigortlı olarak çalıştım.Ancak sigorta giriş tarihimi ve sigorta numaramı bilmiyorum.Nerden ve nasıl bulacağım konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum.

 63. seyit ali özülkü

  prim günlerimi ögrenmek istiyorum

 64. birdaha sormam lazım ben bir patronla kavga ettim bayandı ve sikayetci oldu bende oldum sigortam yoktu sizce benmi haksız düserim o mu

 65. arkaşlar taş ocağanda çalışıyorum 1 ay oldu ama sigortam başlamamış ne zaman başlar bi bilginiz varmı acaba

 66. bana basta sigortan hemen baslayacak diye ise aldılr ve 1 aydır calısıyorum sigortamı yapmadılar sikayet etme gibi bir hakkım varmı

 67. ne zaman emekli olabilirim

 68. sigortamın yattığını nasıl görürüm

 69. sigortam yatırılıyormu

 70. mustafa erarabacı

  Başlangıcım 1996.ne zaman emekli olurum

 71. ssk gün sorgulama

 72. gün sayım ne kadar olmuş

 73. ne yapmam gerekiyorsa bana yardımcı olurmusunuz

 74. gun sayımı oğrenmek ıstıyorum

 75. ben kac gündür sigortalıyım öğrenmek istiyorum tşkler

 76. oğrenmek istiyorum

 77. sigortamı öğrenmek istiyorum

 78. 2012 yılından beri nekadar 2000 ylından beri toplam nekadar

 79. slm ben kemal aktaş 22 12 2000 yılı başlangıçım var ama birimim var göremiyom lütven yartımçı olurmusunuz sakarya

  • başlangıcınızın sgk sisteminde olmadığı kesin ise işvereniniz sizi kaçak çalıştırmıştır. şikayet dilekçesiyle sgk ya başvurursunuz. sgk kanunun kendisine verdiği yöntemlerle sizin çalışmalarınızı kanıtlayamazsa, iş mahkemesine şahitlerinizle birlikte gidersiniz

 80. Ben Sigortamı Öqrenmek İstiorum Bi Yardımcı Olabilirmisiniz Acaba Rica Etsem Tşkler . :]

 81. Ben 2003 yılı içerisinde 3-4 ay kadar Vekil Öğretmenlik yaptım sigortalarımı birleştirmek istedim ancak Sigorta Sorgulaması yaptığım zaman çıkmıyor.Nasıl bir Prosedür izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

  • 1-sgk bu kaydı sisteme girmeyi unutarak hataya düşmüş olabilir, SGK il veya merkez müdürlüğüne “sigortalı tescil ve hizmet servisine” dilkeçe vererek durumun düzeltilmesini talep edin.
   2-işveren kuruluş gerçekten sizi sgk ya bildirmeyerek kayıtdışı çalıştırmış olabilir. önce sgk ya hizmetlerinizin tespitini istediğinize dair şikayet dilekçesi verin, dilekçeye çalışmalarınızı kanıtlayıcı-şahit hariç-herşeyi ekleyin.
   3-sgk kanunun kendisine verdiği yöntemlerle bunu kanıtlayamazsa şahitlerinizle beraber iş mahemesine gidin.

 82. pirim gün sayısını öğrenmek istiyorum

 83. doğum tarihim 15/12/1967, SSK girişim 15/06/1984 tarihidir halen çalışmaktayım ne zaman emekli olabilirim vereceğiniz bilgiler için teşekkürler

  • ssk lı olduğunuzu varsayarak;
   şartlar: 25 yıl sigortalılık, 48 yaş, 5225 gün
   siz ise: 30 yıl sigortalısınız, 49 yaşındasınız, artık ne kadarsa prim günü
   yani 1 sene sonra yaşı dolduruyorsunuz. prim daha önce dolarsa yaşı beklerseiniz, sonra dolarsa dolduğu zaman emekli olursunuz.

 84. sgk hizmet dükümleri

 85. sigortamın yatırıldığından emin değilim lütfen bilgilendirirmisiniz beni.

 86. ssk sigorta işlemlerim yatırılıyormu öğrenmek istiyorum

 87. MUSTAFA ÖZTÜRK

  sigorta hizmet dökümünü ögrenmek istiyıorum.

 88. gun sayısına bakacam

 89. ben bi sirkette calısıyorum ve masımızın yarısını elden alıyoruz yarısını bankaya yatırıyorlar ayrıca asgari gecim ucretınıde maasa katıp oyle verıyorlar bu konuda herhangamalıyızı bır cezai işlem yapılırmı yada hakkımızı nasıl ar

  • burada sgk nın prim kaybı var, ve elbette cezası var: sizin şikayetiniz sonucu sgk denetim elemanlarının yapacağı inceleme sonucunda:
   1-ne kadar prim kaybı varsa alayı gecikme faizi ve gecikme zammıyla alınır,
   2-prim kaybının bulunduğu her ay için APHB den asgari ücretin 2 katı,
   3-prim kaybının bulunduğu her ay için defter geçersizliğinden asgari ücretin 1/2 katı,
   4-prim kaybının bulunduğu her ay için ücret bordrosu geçersizliğinden asgari ücretin 1/2 katı, idari para ceası yer
   5-ayrıca ilgili aylarda size aylık asgari ücretten düşük ücret ödenmişse aradaki fark ücretiniz size ödettirilir.
   6-işveren priminizi gerçek tutardan ödemezse, emekli aylığınızın 2.500-3.000 tl olabilecekken 850-900 lira olacağını da unutmayın, sahtekarlığa izin vermeyin

 90. nekadar borşlu prim gunum kaldı

 91. kac günlük çalışmam olduğunu öğrenmek istiyorum

 92. 14 yıl hizmet verdigim özel şirket 7 yıl sskmı yatırmadı 2010 yılında işten ayrıldım ne yapmam gerekli tşk

 93. Ben işe başlayalı 1ay 5gün oluyor bugün maaşımın yatması gerekiyor yukarıdaki link e giriyor bilgilerimi e onaylıyor ama sayfa boş görünüyor öğrenmem için ne yapmalıyım. sigorta başlangıcım 25mayıs neden bilgi alamıyorum yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

 94. ssk dan faydalanamıyorum spas hatası diyor neden

 95. ben 19 03 1962 doğumlu bayanım hiç sigorta girişim yok ama 15 senedir bir evde yardımcı olarak çalışıyorum kanıtlayabilirim mahkemeye versem geçmişe dönük borçlanma olarak sigortaya kayıt olabilirmiyim emekli olabilirmiyim işverene ne gibi bir ceza gelir.

 96. 11.11.1997 de işe girdim emekli sandığına bağlı çalışıyorum ondan öncede 1989dasigorta girişim var askerlik borçlanmamıda yaptım 1967doğumluyum nezaman emekli olurum biligilendirirseniz teşekür ederim

  • 1999 dan önce sigortalı olduğunuz için emekli sandığından 25 yıl sigortalılık ve 51 yaşa tabisiniz. sizin zaten 25 yıl sigortalılığınız var ama 4 yıl yaşı bekleyeceksiniz

 97. ben ıse gırıcem ama babamınan sıgortasından cıkıcam daha sonra eger ısten cıkarsam babamın sıgortasına donebılırım mıyım bılıyo musunuz

  • işvereniniz, siz işi bıratıktan en geç 10 gün sonra “sigortalı işten çıkış bildirgesi” verecek. bu tarihten sonra sgk il veya merkez müdürlüğüne “genel sağlık sigortası servisine” gidip babanızın üzerinden faydalanmaya devam etmek istediğinizi talep edin. sizin talebiniz olmazsa olmaz. sgk sağlık hizmeti verecekken talebe bakar, ama sağlık hizmetini kesecekken sorgusuz sualsiz keser

 98. 1983dogumluyum benim ilk sigortam 1996 çıraklık okulunda başladı ve okul bittikten sonra işyerine geçti 1999 da.. ve primlerim bu tarihten sonra gözüküyor ben şimdi 3600 den çıkış almak istiyorum 16 sene doldurmam için hangi tarihi dikkate almam gerekiyor … saygılarımla

  • “ben şimdi 3600 den çıkış almak istiyorum” derken işyerinden kıdem tazminatı ile çıkmayı amaçlıyorsunuz galiba. evet 15 yıl sigortalısınız ve muhtemelen 3600 gününüz var. ama bu durumdaki kişiler eğer çok yaşlanmaktan ve yıpranmaktan dolayı artık çalışamayacak durumdaysalar, çalışmaktan bitap düşmüşlerse kıdem tazminatını hak ederler. ama eğer buradan çıkar çıkmaz (özellikle rakip) bir firmaya giderseniz, işveren kıdem tazminatını vermekten kaçınabilir, verse de mahkemeyle geri alabilir. yaşınız genç, işyerinden haklı bir sebeple çıkmaya bakın, işte o zaman işveren kıdeminizi her türlü ödemek zorunda..

 99. sigorta başlangıcını öğrenmek istiyorum

 100. mayıs ayının yani bu ayın başından itibaren sigortam başlamış mı acil öğrenmek istiyorum.İlgileriniz için teşekkür ederim.

 101. 2007 girişimvar tarim sigortasında nasıl hesaplanıyor ve nezaman emekli olrum kac yaşındaemeliolrum 1984 dogumluyum

 102. sigortanın kaç gündür çalıştığını öğrenmek istiyorum

 103. ssk sorgulaması

 104. sigortam yatırılıyormu

 105. kaç gün çalıştığımı öğrenmek için hangisini tıklıcaz

 106. sigorta prim günü

 107. Sigortamin yatip yatmadigini ogrenmek istiyorum

 108. 1990 yılında sigorta başlangıcım var kaç yaşımda emekli olurum

 109. Yukarıdan öğrenebilirsiniz.

 110. Yukarıdaki talimatları uygulayınız.

 111. selamlar şuan bi sorunmu var bir hata oluştu uyarısı alıyorum sürekli

 112. erdinç tahir ünal

  2009 dan dan oncekı sıgorta prımlerım neden gorukmuyor.

 113. yaş 16 fabrikada çalışıyorum ne zaman emekli olurum

 114. sigortam yatiyor mu

 115. a4 hizmet dökümü

 116. ssk sorgulama

 117. Sgk yi sorgularken yanlis bilgi verdiniz diyor. Cilt no da sıfırllari koyarak ve koymayarak denedim ama olmuyor neden.

 118. salih bayındır

  tarım bağkur giriş tarihi 26/04/1999-2001 arası 2yıl 4ay 13 gün sgk giriş tarihi 15/08/2001-27/04/2013 arası prim gün sayısı 2534 taplam 3397 gün nezaman emekli olabilirim

 119. ramazan yalavaç

  beyenıyoruz

 120. 1996 ssk lıyım ama yatmamış yani 1100 gün yatmış nezaman emekli olurum

 121. göknur karakaya

  19 yaşında realkom tesktilde çalıştım ssk mı ögrenmek istiyorum

 122. sigortam yatmışmı öğrenmekistiyorum çalıştığım yerde yatırıyoruz demişlerdi

 123. sıgorta sorgulama

 124. sigortayı kaç gün yatırılddığını öğrenmek istiyorum

 125. sıgortamı öğrenmek istiyorum

 126. kac günüm oldugunu ögrene bilirmiyim cok acil

 127. kac günüm olmuş

 128. Sıgortam yatıyormu yatıyorsa kaç gün primim var

 129. merhaba ben stajyer öğrenciyim sigortam başladı fakat yararlanamıyorum parası ödeniyor 2.5 ay oldu işe başlayalı bunun nedeni ne olabilir ?

 130. sigortam yatıyormu öğrenmek istiyorum ilk sigortalı olarak işe 2011 yılının ocak ayında başlamıştım. ama siteden görüntüleyemiyorum yardımcı olabilir misiniz?
  tşk…

 131. SİGORTAM İŞLİYORMU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 132. benım calıştıgım yerde sigorta yapmışlarmı

 133. Benim hizmetim 4100 gün SSK dan daha sonrada MEB. Geçtim hâlen çalışmaktayım. Ne zaman emekli olabilirim.

 134. 10 gunluk rapor yatıyomu

 135. sigortam yatip yatmadigini oyrenmek istiyorum

 136. sigortam yatıyormu benim ögerenmek istiyorum ben hemen

 137. 15.08.1971 dogumlu 27.01.1988 senesınde sıgorta gırısım vardır. nezaman emekli olabilirim ?

 138. kaçyaşımda emekli olabilirim

 139. sigorta başlangıcım nedir

 140. Yabancı uyrukluyum ve şirkette sigortalı bir şekilde çalışyorum ama sigorta yatıp yatmadığını öğrenmek için yukarıdaki linke girip tüm bilgilerimi yazdım halde sürekli bir hata oluştu tekrar deneyiniz diyor. bunun nedeni nedir acaba?

 141. sigorta yatıp yatmadığını öğrenmek istiyorum

 142. eşimin 1 aylık sigortası var şuan. ben şuanda yararlanabilirmiyim?

 143. sigorta iş günü

 144. mehmet çelikkaya

  Bilmem

 145. ayşegül bozdemir

  Kaç günlük sigortaliyım

 146. ben sıgortamın yatıp yatmadını örenmek istıyorum

 147. ismail demirbaş

  sigartaya 1987 girişliyim neden sigartam 1990 görünüyor ve ben nezaman emekli olurum teşekür ederim

 148. 01.12.1997 tarihinden bu yana SSK’lıyım(SGK). 04.03.1998 Tarihinde giriş yaptığım iş yerinden doğumdan sonra çocuğuma bakmak üzere 30.09.2009 tarihinde ayrıldım. Ayrılmadan önce doğum iznim olan 4 ay ve doğum sonrası 6 ay ücretsiz iznimi kullandım. Ayrılırken herhangi bir tazminat almadım. Öğrenmek istediğim; geçen 10 yılı aşkın süre sonunda hak ettiğim bir tazminatım var mı? Var ise bunu nasıl tahsil ederim. Ne yapmam lazım. Teşekkürler.

 149. sebahat kütükoglu

  sigortam tam yatıyormu öyrenmek istiyorum.

 150. sıgarta yatıp yatmadını nasıl ögrenırız

 151. Sigorta başlangıç tarihini öğrenmek istiyorum

 152. halil ibrahim kıvılcım

  sigorta borcum varmı

 153. abdurrahman ünaldı

  ssk

 154. sigortamı yatırıp yatırmadığını öğrenmek istiyom

 155. nurcan yesilyurt

  sigortam ne kadar dan yatiyo

 156. benim sigorta ücreti

 157. fahrettin cakır

  6oo gün askerlik boclanma yapacğım 1 yıl libyadacalıştım 1984–1985de nasıl emekli olurum
  sigorta girişim 1982 toplam gün 4275

 158. sigorta girişim olmuşmu öğrenmek istiyorum

 159. benim sigortam hic yokdu yeni fabrikaya girdim sigortam yatmışmı yapamışmı die nasıl öğrenebilirim

 160. sigortam ne zaman ödenmeye başlamıştır

 161. abdiogullarında çalışıyorum sigortamı ögrenecem

 162. sikorta ne kadar olup olmadıgını nasıl ögrene biliriz

 163. şükriye yazırlıoğlu

  sigortamı ne kadar öğrenebilirmiyim

 164. yatıp yatmadıgını öğrenmek istiyorum

 165. mikail demirkol

  7 bin iş günü tamamlaman gerektiğini biliyorum ama

 166. slm.aslen ankaralı bir vatandaşım.işsizlikten ötürü çok çektim.akrabalarım mersinde bi kapıcılık işi buldular mersine geldim.elektrik su kira yok diye geldim.asgari ücret falan filan diye.ama 5 aydır sigortam yapılmadı ve binada 14 daire var ssk yı karşılayamıyoruz aidat yetmiyor demeye başladılar.kısaca yol gözüküyor.ne yapmam gerekir bana bi akıl verin.şikayet etsem sigortam yapılırmı veya ben maddi olarak bi kazanç elde edermiyim.şimdiden tşkr ederim

 167. girış tarihim

 168. hacı bayram taştan

  işçi sigortam

 169. sigoarta girişim varmi öğrenmek istiyorum

  patronum 2000 senesinde sigorta giriş yapmişti acaba gözukuyormu

 170. pirimlerim

 171. yilmaz colakoglu

  97girişliyim 32 yaşındayım kaç yaşında emekli olabilirim kaç gün prim ödemem gerekiyor

 172. ben iskurda calismak tayım ssk kac gün pirimim var onu ögrenmek istiyoru thank you

 173. sigorta günümü ogrenmek istiyorum

 174. ben nezanan emekli olabilirim işe giriş tarıhım 18 10 1998 kac iş günum var askerliği borclanmam var kacpara veya taksıt yapabılırmıyım

 175. cumali karakuş

  ssk mı sorgulamak istiyorum

 176. sigortam kaç gündür yatırılıyor?

 177. ayhan baştürk

  yeni emekli olduğum için emekli maaşım ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorum.yardımlarınız için teşekkürler :D

 178. sercan baştürk

  emekli maaş öğrenmek istiyorum yardımlarınız için teşekkürler :D

 179. yaş 35 DC gurub da çalışıyorum sigorta yatıp yatmadığını öğrenmek istiyorom giriş tarihi 01-11-2012

 180. sigorta toplamı

 181. mahmut korkmazer

  sigorta prim günü

 182. mahmut korkmazer

  sigortam yatmışmı

 183. Muhammed altunsoy

  sitenizi çok beyeniyorum

 184. sigortamın başladıgına emin olmak istiyorum

 185. sigortamı öğrenmek istiyom

 186. 21.05.1969 DOĞUMLUYUM.14.2.1991 TARİHİNDE İŞE BAŞLADIM.1989-1990 TARİHLERİ ARASINDA 550 GÜN ASKERLİK YAPTIM. 7600 GÜN PİRİM ÖDEMİŞLİĞİM VAR.. NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM.

 187. sahabettın salkaya

  1977 de 180 günün var o gunden 2010 tarıhıne kadar hç ödenmışlıgım yok 2010 temmuz gırışımden bugune kadar ödüyorum kaç yaşında emeklı olurum saygılar

 188. levent ünlütürk

  sikortam başladımı

 189. sigorta başlangıcı

 190. sigorta prim günü

 191. sigortam kaçggün yatmış

 192. Pirimi orenecem

 193. seracettin çetin

  sigortada nekadar pirim yatırmısım ögrenmek istiyorum

 194. ssk sigorta sorgulama icin lutfen tıklayınız yazıyor gırıyorum o sıteye ama bı turlu gostermıyor bos sayfa cıkıyor ne yapmalıyım sıgortamın yatıp yatmadıgını nasıl ogrenebılırım acaba…

 195. mustafa taşçıoglu

  sigortalımıyım degil miyim

 196. sigorta sorgulama

 197. ahmet kılınç

  sigortada ögrenmek

 198. seval yıldırım

  ne kadar günün kaldı emekliliğe

 199. 2493 gün sigortam var 18 ay askerlik ve yurt dışında 6 ay çalışmışlığım var ne zaman emekli olabilirim.

 200. sigotamı ne kadar yatıgın ögrenmek sitiyorum

 201. subat ayının sigotrtası ödenmiş mi

 202. sigortamı öğrene bilirmiyim

 203. sigorta

 204. ssk pirimim kaçgün

 205. YAŞ 25 BELEDİYETE CALIŞIYOM 360 GÜN SSK VAR NESAMAN EMEKLİ OLUR SUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 + = onbeş

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>